Kalina kilkakrotnie pracowała nad moimi tekstami filmowymi, w tym recenzjami. Dzięki jej korekcie były to jedne z moich najlepszych prac. Kalina nie tylko z sumiennością i zaangażowaniem podchodziła do współpracy, ale przede wszystkim służyła cennymi wskazówkami oraz kreatywnymi pomysłami, jak uczynić teksty bardziej przyjaznymi dla czytelnika. Od Kaliny nauczyłam się między innymi tego, że proste zdania bywają najlepsze.

MAJA JANKOWSKA, SZEFOWA DZIAŁU FILM W KALEJDOSKOP WROCŁAW

Współpracuję z Kaliną od października 2020 roku. Kalina robi korektę naszych materiałów prasowych, a także redaguje krótkie, marketingowe opisy filmów. Kondensuje tekst, dobiera trafne słowa i sformułowania, bardziej angażuje czytelnika. Kalina świetna zna rynek filmowy, co niewątpliwie pomaga jej w wyszukiwaniu błędów merytorycznych. Od lat zajmuje się także promocją filmu, co umożliwia jej swobodne tworzenie treści sprzedażowych. Poprawiany tekst czyta wielokrotnie. Zlecenia zawsze wysyła na czas. Jest rzetelna, drobiazgowa i szczera. Umie przyznać się do błędów. Jak mówi, korektorzy uczą się przez całe życie…

IZABELA WIERZBIŃSKA, BEST FILM

Miałam przyjemność współpracować z Panią Kaliną Cybulską podczas praktyk studenckich w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Pani Kalina redagowała i nakładała korekty na moje artykuły tematyczne. Niezależnie od objętości tekstu było to wykonywane profesjonalnie i rzetelnie, z dbałością o każdy szczegół. Tekst z nałożonymi poprawkami zawierał komentarze, które rozwijały moje umiejętności dziennikarskie.
Podsumowując, moje obserwacje odnośnie pracy Pani Kaliny pozwalają mi z pełnym przekonaniem polecić ją autorom, redakcjom i wszelkim zainteresowanym. Jestem z naszej współpracy bardzo zadowolona i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze nasze drogi się skrzyżują.

NATALIA SOBKOWIAK, STUDENTKA II ROKU DZIENNIKARSTWA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ SWPS WE WROCŁAWIU